Drazí zákazníci, momentálně probíhají úpravy webu. Pro objednání produktů Hemp For Help prosím využijte síť našich partnerů. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Konopné kapky při sportu a extrémní zátěži

Jak používat konopný extrakt k zefektivnění výkonu a regenerace při sportu

S objevem prospěšnosti kanabidiolu (konopný extrakt) pro lidský organismus se ve sportovním světě zrodil nový fenomén. Konopné kapky se staly účinnou pomocí v každodenní rutině sportovců.

Konopný extrakt není psychoaktivní, ovšem nese léčivé účinky rostliny Cannabis sativa. Abychom porozuměli, jak významný dopad má konopný extrakt na náš fyzický stav, je nezbytné pochopit, jak funguje lidský endokanabinoidní systém (ECS). Vědcům se v minulém století podařilo objasnit, z jakého důvodu na nás mají kanabinoidy tak velký vliv. V celém lidském těle se totiž nacházejí receptory, které na sebe kanabinoidy vážou. Ať už se jedná o ty, které naše tělo vytváří samo, tedy endokanabinoidy, nebo ty, které získáme ze setého konopí. Tyto receptory jsou uloženy v největším množství v mozku a v soustavě imunitního systému a dále v menším výskytu v téměř všech našich orgánech, ať už v plicích, játrech, žaludku, na kůži i ve svalech. Endokanabinoidní systém je odpovědný za udržování fyziologických procesů v rovnováze.

Jak konopný extrakt souvisí se sportem

Každý intenzivní trénink vede k drobným zánětlivým procesům a k jemnému narušení svalové tkáně. Je to přirozený proces, který vede z dlouhodobého hlediska ke zvýšení výkonu. Konopný extrakt dokáže díky svým protizánětlivým účinkům urychlit hojení, a umožňuje tak rychlejší regeneraci a návrat k tréninku. Tato látka také ovlivňuje vnímání bolesti. Jelikož se velké množství receptorů nachází v oblasti centrální nervové soustavy odpovědné za pocit bolesti, díky konopnému extraktu jsme schopni ovlivnit její intenzitu a případně zmírnit následky sportovních úrazů. S nástupem bolesti jsou receptory postupně aktivovány k jejímu zmírnění a návratu k výchozímu stavu.

Další z příznivých vlivů konopného extraktu je kvalitnější spánek, a opět tedy lepší regenerace. Toto však neznamená, že by konopný extrakt tlumil energii. Vliv této látky na spánek tkví v působení na centrální nervovou soustavu, kde konopný extrakt dokáže zmírnit úzkost a snižuje dopad stresu. Ve výsledku se daří lépe usnout a spánek je hlubší. Probudíte se tak plní energie k dalšímu tréninku.

Proč právě kapky

Kvalitní konopný extrakt kapky představují ideální možnost každodenní podpory procesů odehrávajících se v našem těle. Kapky se pohodlně aplikují kapátkem pod jazyk, sliznicí se okamžitě dostávají do tělního oběhu a působí, kde je potřeba. Množství kapek záleží na tělesné váze, metabolismu každého z nás a oblasti, kde očekáváme největší pomoc.

Pokud jste v tréninku, nebo jinak extrémně zatěžujete své tělo, ať už fyzicky, nebo psychicky, konopný extrakt kapky jsou schopny pomoci vás udržet v homeostázi – tedy ve stavu, kdy jsou veškeré systémy lidského těla v dynamické rovnováze.

Naše Hemp For Help bio kapky jsou jedinečné svou výrobní metodou CO2 extrakce z pečlivě vybraného technického konopí. Výsledný extrakt se mísí s extra panenským olivovým olejem z Řecka. Naše unikátní metoda CO2 extrakce zachovává veškeré kanabinoidy, terpeny, flavonoidy a ostatní živiny. Kapky neobsahují parabeny, umělá barviva, vůně, toxiny ani těžké kovy.